Наша кошаркашка екипа Савеза Срба у Италији и ове године креће пут Беча, где ће од 22. до 25. маја учествовати на 28. Кошаркашком европском првенству српске дијаспоре (КЕПСД).
Пред полазак, играчи и тренери посетили су Храм Светог Луке у Вићенци, где је наш парох, протојереј Далибор Ђукић, благословио пут екипи и пожелео им срећу, здравље и успешно учешће на предстојећем такмичењу.
Са поносом и ове године наша екипа представља српску заједницу у Италији, носећи дух заједништва, пријатељства и љубави према спорту.
Екипу чине:
Александар Саша Спасов – тренер
Димитрије Ђокић – помоћни тренер
Андреја Миливојевић – капитен
Лука Стојановић
Дејан Дерајић
Далибор Пинић
Никола Јанковић
Стефан Милићевић
Милан Милисављевић
Немања Медић
Филип Костић
Петар Крајовски
Стефан Гојковић
Марко Кецман
Марко Милисављевић
Филип Гавриловић
Давид Гавриловић
Желимо им срећан пут, добре утакмице и много успеха у Бечу!


