🏀 Наша кошаркашка екипа Савеза Срба у Италији и ове године учествовала је на 28.Кошаркашком европском првенству српске дијаспоре – КЕПСД 2026. које се одржало од 22. до 25. маја у Бечу, представљајући српску заједницу у Италији са поносом, срцем и великом жељом за надметањем.
У првој утакмици, упркос великој борби, огромној потрошњи и контроли резултата током већег дела меча, наша екипа је након неизвесне завршнице уписала тесан пораз од екипе ,,Баскет 2000″ Бања Лука. Наши момци су се борили до последњег тренутка, а и сами противници упутили су речи похвале за приказану игру и пожртвованост. Да је резултат био и у нашу корист, било би потпуно заслужено.
У другој утакмици снаге смо одмерили са овогодишњим финалистом, екипом ,,Yugo Old Stars“. После великог физичког и емоционалног напора из првог меча, уз договор са играчима, одлучено је да већу минутажу добију момци који у првој утакмици нису имали много прилике да играју, како би и они осетили атмосферу турнира и стекли драгоцено искуство.
Без обзира на резултате, наша екипа је показала карактер, заједништво и спортски дух, не поклекнувши пред искуснијим и физички снажнијим противницима.
Кошаркашка екипа се захваљује Савезу Срба у Италији на подршци и помоћи у сваком сегменту организације одласка на КЕПСД 2026.
Посебну захвалност упућујемо свим играчима који су дали свој максимум и још једном показали да наша екипа има своје место у кошаркашкој породици српске дијаспоре.
Велико хвала и овогодишњим организаторима и домаћинима КЕПСД-а — Савезу Срба у Аустрији, на срдачном гостопримству, одличној организацији и лепом дружењу.
До следеће године и новог Кошаркашког европског првенства српске дијаспоре!








